Kesän harjoitukset

Kaikille tarkoitetut, avoimet, ilmaiset kahvakuulaharjoitukset jatkuvat läpi kesän keskiviikkoisin klo 18 Sonninmäen puistossa. Jatkossa Ryhdin vetäjät vuorottelevat vetovuoroissa ja kesän mittaan puikoissa nähtäneen uusiakin vetäjiä.

Ainoastaan jäsenille tarkoitetut, kisanostoihin keskittyvät harjoitukset, eli ns. kisaryhmä kokoontuu kesän ajan samalla Sonninmäen kentällä keskiviikkoisin avoimien harjoitusten jälkeen, n. klo 19. Jäsenillä on siis mahdollisuus osallistua molempiin tai vain toiseen harjoitukseen.

Seuran jäsenille alkaa myös toiset, enemmän oheisharjoitteisiin painottuvat harjoitukset lauantaiaamuisin klo 10 Sahanmäen puistossa. Harjoitukset alkavat lauantaina 28.5..

Seuran jäsenmaksu on 10€ vuodessa ja jäseneksi voi liittyä täältä.

1 thought on “Kesän harjoitukset

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close