Vuosikokouksen terveiset

Hakalanmäen Ryhti ry:n vuosikokous pidettiin ke 25.5.

Kokouksessa valittiin seuralle seuraava hallitus vuodelle 2015

  • Kalle Pyykkönen (pj)
  • Riina Tamminen (vara pj)
  • Teemu S. Jokela (siht.)
  • Ari Laitio (rahastonhoitaja)

Seura kiittää hallituksesta pois jääviä Marko Suomea ja Anu Järvelää ansiokkaasta seuratyöstä vuonna 2014.

Jäsenmaksuksi vahvistettiin 15 €/vuosi. Laskutus tapahtuu sähköpostilla maaliskuussa.

Hyväksyttiin seuran toiminnan arvoiksi seuraavat:

Yhteisöllisyys
Ryhdin toimintaan osallistuvien tulisi kokea olevansa osa yhteisöä – yksi meistä, sen sijaan, että tuntisi olevansa seuran maksava “asiakas”.

Kannustaminen
Jokaista seuran toimintaan osallistuvaa kannustetaan yrittämään parhaansa ja ylittämään itsensä. Kun osallistutaan tapahtumiin muualla, kannustetaan kaikkia, kisoissa myös kilpakumppaneita. Sillä tavalla pidetään yllä lajin ainutlaatuista ilmapiiriä.

Positiivinen ilmapiiri
Jokaisen seuran tapahtuman tulisi huokua positiivista henkeä. Lajin harrastamisen pitäisi olla iloinen asia – tehdään tosissaan, mutta ei vakavissaan. Hyvä henki näkyy ulospäin myös kun seura osallistuu tapahtumiin muilla paikkakunnilla.

Avoimuus ja saavutettavuus
Mukaan seuran toimintaan ovat tervetulleita kaikki lajista kiinnostuneet ihmiset ikään, sukupuoleen tai taustaan katsomatta. Oman osallistumisensa tason voi kukin valita itse. Seuran piirissä lajin harrastaminen pyritään pitämään mahdollisimman edullisena.

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close